Motosiklet malzemeleri için ölücü Ebay taktikleri

0
1.585 okunma

Bugüne kadar motosiklet malzemeleri, motorla ilgili ekipmanlarla alakalı ebayi çok kullanmamıştım. Geçtiğimiz 2 ayda ebayde 2 süper fırsat yakaladım.

Uzun süredir motosikletim için performans egzostu arıyordum. Malum tenerede standartta 2 egzost var. ben bunları 1 e düşürmek istiyordum ama akrapovic, MTC, Leo Vince markaları Off the Road sitesinde tenere için üretilen egzostların hem Türkiye hem yurtdışı fiyatları el yakıyordu.

Orjinal akrapovic egzost 3500 TL gibi rakamlara ulaşınca Off the Roaddaki tek akrapovic egzosta baktım o fa yaklaşık 3000 TL gibi bir fiyata geliyordu. Sözkonusu tenere gibi bir motor olunca egzost çok muazzam bir fark yaratmayacağını biliyordum. O sebeple bir egzosta 3000 TL verseydim 3000 gece uyuyamazdım.3000 gece 8 tam yıldan fazla eder 🙂 Kaldı ki Motorun fiyatının yedide biri bir egzosta verilir mi ?

Neyse madem akrapovic alamayacak kadar eziğim o zaman diğer alternatifleri araştırdım. Görüntü olarak leo vince in SBK Oval tipi egzostunun görüntü olarak güzel olduğuna karar kıldım.

1095(1)

Niyet ettim, niyet eyledim tenerem için egzost bulmaya. yaklaşık 2-3 hafta boyunca hem sahibinden de hem de ebayde sürekli leovince+xt660z şeklinde aratıyorum.Bu arada sahibindende pek birşey çıkmıyor haliyle bu sefer direkt leovince diye aratmaya başladım. birşeyler çıkıyor ama fiyatlar 900 lira 1000 lira. Baktım olacak gibi değil ebayde bakmaya devam ettim. Egzostu takarken amacım motorun tork çizgisini biraz yukarı çekebilmek, şehir içinde biraz daha az torklu bir sürüş elde edebilmek ve biraz da ses avantajından faydalanmak. Sonra birden tek silindirli motorlar için hangi modeller var diye bakmak aklıma geldi. KTM 640,XT660X, DRZ400, TTR600, XR650 gibi modellerin yanına slip on veya exhaust yazmaya başladım. yaklaşık 2 hafta sonra bana uyabilecek egzostu bulmuştum. Şansa leovince oval tipinde bir egzosttu ve arkadaşım Kaan Özkan 640 ında bu egzostu yaklaşık 3 yıldır kullanıyordu.

Sanırsam X3 ün yeni bir modeli çıkmış ve bu sebeple bu eski kasa X3 uygun fiyata çıkmıştı. Amerika’daki tüketim çılgınlığı sağolsun fiyat çok da uygundu. Ama ben ölücülükte sınır tanımıyordum. Almak konusunda tam karar vermedim, hala başka alternatif olabilir mi diye bakmaya devam ettim. Bu arada Leo Vince X3 ün benim motora uyabileceğinden tam olarak emin oldum, Tüp uzunluğu ilanda mezura ile ölçülmüş ve yer alıyordu. Benim ise torku yukarı almak için uzun bir egzosta ihtiyacım vardı. Aynı şekilde MTC nin ve Off The Road un Tenere için ürettiği tüm tekli egzostlar da uzun. Gördüm ki Leo Vince bir çok enduro motosiklette bu model egzostu kullanıyor.

motosikletliyaşam

3,178 total views, 2 views today

Kendi profilinizden yorum yazabilirsiniz...

comments