Türkiye Enduro Şampiyonası Kastamonu’da

0
762 okunma

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun düzenlediği; Sancaktepe Motosiklet Kulübü’nün organize ettiği, Türkiye Enduro Şampiyonası 4. Yarışı 22 ve 23 Ağustos 2014 tarihlerinde Kastamonu’nun Azdavay ilçesinde; Azdavay Kaymakamlığı’nın, Azdavay Belediyesi’nin destekleri ile Suğla Yaylası’nda gerçekleştirilecek. Seyir keyfi yüksek ve çok çekişmeli olacak yarışa ulusal ve yerel düzeyde olmak üzere 100’ün üzerinde sporcunun katılması bekleniyor.

azdavay-afis795

Azdavay Belediyesi tarafından E1A, E1B, E2A, E2B, E3A, E3B, EC ve Bayanlar Kupası’nın Birincisine 650 TL., İkincisine 450 TL., Üçüncüsüne 250 TL. ve Dördüncüsüne 150 TL. para ödülü dağıtılacak.

Yol şarkılarıyla motosikletçilerin gönlüne yer eden sanatçı Ogün Bülent Görgün’de organizasyon kapsamında mini bir konser verecek.

 

Düzenlediği her etkinliği bir toplumsal farkındalık projesi ile destekleyen federasyonumuzun bu yarışma için seçtiği slogan; ‘Spor Turizmin Geleceğidir’ olmuştur. Seyir keyfi yüksek ve çok çekişmeli olacak yarışa ulusal ve yerel düzeyde olmak üzere 100’ün üzerinde sporcunun katılımı beklenmektedir. Azdavay macera ve spor turizmine uygun görülmesi gereken doğal güzellikleri ile yurdumuzun cennet beldelerinden biridir. Enduro şampiyonası için Azdavay Belediyesi tarafından hazırlanmakta olan yarış pisti, Türkiye ve Avrupa standartlarının üzerindedir. Tarihinde ilk defa böyle bir yarışa ev sahipliği yapacak Azdavay’ın her yıl yenisi düzenlenecek yarışlarla daha çok yarış sever turisti çekmesi mümkün olacaktır.

Tüm spor severleri, doğayı seven ve doğalı yerinde görmek isteyen herkesi 2 gün de olsa doğallığı hissetmeye, yarışlarımızı izlemeye davet ediyoruz. 

azdavay100 azdavay352 azdavay353 azdavay358 EPSON DSC picture EPSON DSC picture azdavay571 azdavay728 azdavay1353 Unknown

1,491 total views, 0 views today

Kendi profilinizden yorum yazabilirsiniz...

comments