Şampiyonlar Kaynaşlı’da Belli Oldu

Türkiye Motokros ve Süper Enduro Şampiyonaları’nın final yarışları Kaynaşlı Motor Sporları Merkezi’nde yapıldı.

0
55 okunma

Türkiye Motokros Şampiyonası’nın final yarışı SUPERLİT’in desteğiyle Kaynaşlı Motor Sporları Merkezi MX Parkuru’nda yapıldı. SUPERLİT Kaynaşlı Yarışı’nda 2017 yılının şampiyonları belli oldu. MX1 sınıfında Shevki Shevkiev (EMK-Suzuki), MX2 sınıfında Mustafa Çetin (BEMK-Yamaha), MX2 Junior sınıfında Emircan Şenkalaycı (AVMK-KTM), MX sınıfında Şakir Şenkalaycı (AVMK-KTM), Vetaran sınıfında Koray Uysal (TESK-Suzuki), 85cc sınıfında Kaya Alptürk (STMOK-Kawasaki), 65cc sınıfında Baran Bulut Kocaman (FOSK-KTM) ve 50cc sınıfında da Egehan Çalhan (SMYRNA-KTM) şampiyon oldu. 

Derceye giren sporcular kupalarını Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Başkan Yardımcısı Kadir Badur, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci ve Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar’dan aldı.

SON AYAK YARIŞINDA DERECEYE GİREN SPORCULAR
MX1 sınıfında Shevki Shevkiev (EMK-Suzuki), İlhan Ataş (YMK-KTM), Eray Esentürk (YMK-Kawasaki)
MX2 sınıfında Mustafa Çetin (BEMK-Yamaha), Deniz Memnun (STMOK-Kawasaki), Emircan Şenkalaycı (AVMK-KTM)
MX2 Junior sınıfında Emircan Şenkalaycı (AVMK-KTM), Yasin Karaböce (FOSK-Husqvarna), Furkan Valimaki (AVMK-KTM)
MX sınıfında Atanas Petrov (BFM-KTM), Şakir Şenkalaycı (AVMK-KTM), Mehmet Çelik (BBSK-Yamaha)
85cc sınıfında Furkan Aykut (FOSK-KTM), Mustafa Sinan Altuner (AVMK-KTM), Buğrahan Bayraktar (BAMOS-KTM)
65cc sınıfında Baran Bulut Kocaman (FOSK-KTM), Marin Demir Çeliköz (AVMK-KTM), Selen Tınaz (TESK-KTM)
50cc sınıfında Egehan Çalhan (SMYRNA-KTM), Efe Okur (AVMK-KTM), Kerem Yılmaz (AVMK-KTM)
Veteran sınıfında Hüseyin Neziroğlu (YMK-KTM), Ceyhun Kalfalı (YMK-KTM), Okan Kirazoğlu (AVMK-KTM) 

SÜPER ENDURO’DA DA FİNAL HEYECANI YAŞANDI
Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nın kapanış yarışı ANLAS Anadolu Lastik sponsorluğunda Kaynaşlı’da düzenlendi. Kaynaşlı Motor Sporları Merkezi Ekstrem Parkuru’nda toplu start alan endurocular hem rakipleriyle hem de yağmurdan ağırlaşan parkurda engelleri geçmeye çalıştı.

GP ve Prestij sınıfında İzzet Kazdal (Ayazdere-BETA), Usta sınıfında Murat Kökçü (AEMK-Husqvarna), Hobi sınıfında Çağrı Aslan (AEMK-Husqvarna), Gençler sınıfında Emre Coşar (KEMK-Husqvarna), Veteranlar sınıfında da İsmail Sarışın (BOBSK-Husaberg) 2017 yılının şampiyonluğuna imza attı. 

KAYNAŞLI YARIŞINDA DERECEYE GİREN SPORCULAR
Super Enduro GP’de Rafet Karakuş (STMOK-Beta), Fevzi Burak Akbulut (KEMK-KTM), Emre Coşar (KEMK-Husqvarna)
Prestij sınıfında Rafet Karakuş (STMOK-Beta), Fevzi Burak Akbulut (KEMK-KTM), İslam Yıldız (STMOK-Husqvarna)
Usta sınıfında Murat Kökçü (AEMK-Husqvarna), Adem Demirhan (BEMK-Husqvarna), Ramazan Savaş (IZMOK-Beta)
Gençler sınıfında Emre Coşar (KEMK-Husqvarna), Mustafa Can Küpeli (ÇEMK-KTM)
Veteranlar sınıfında İsmail Sarışın (BOBSK-Husaberg), Mustafa Kahraman (BOBSK-KTM), Fahrettin Altınkök (UMOK-Sherco)
Hobi sınıfında Çağrı Aslan (AEMK-Husqvarna), Mahmut Soner Yılmaz (ÇEMK-TM), Anthony Millward (Sarıyer-Beta)

155 total views, 3 views today

Kendi profilinizden yorum yazabilirsiniz...

comments