Misano Şampiyonunu Bekliyor

0
325 okunma

Moto Gp nin yaşayan efsanesi, 9 kez dünya şampiyonluğu yaşamış bir istikrar abidesi Valentino Rossi ( Yamaha Movistar) kendisi için manevi önemi olan Misano ya 2016 yılının şampiyonluğu için çok önemli puanlar çıkarmaya geliyor.

İngiltere Gp de Marc Marquez i podyumda geçerek kariyerinde 250. kez bir ispanyolu geçme başarısını da göstermiş oluyordu. Ancak kapatabildiği 3 puan ona sezon sonunda ne kadar fayda sağlayacağını hep beraber göreceğiz.

Hava şartları ve aralarındaki hırslı çekişme bu sezon bir ilke daha sahne oldu ve 4 kez bir MotoGp pilotu podyumun en üst basamağına çıktı. Genç Maverick  Viñales  (Suzuki Ecstar) yarışı en başından beri lider götürerek harika bir performans sergiledi. Eğer yarış Kaza sebebiyle bir tur önce bitmeseydi kazanamayabilirdi tartışmaları devam ederken o kazanmanın keyfini sürmeye devam ediyor.

Misano, Rossi nin manevi evi olmasnın sebebleri çok. Valentino nun doğum yeri Urbino ya yakın olması ve Çok sevdiği arkadaşı Marco Simoncelli nin adını taşıyan yarış pistinde yarışmak onun için hatıraların yad edilmesi anlamına geliyor. San MArino yarışlarında Gerçekten evsahibi olması da en çok taraftarının takip ettiği yarış olarak biliniyor.

Valentino şampiyon oldugu 2008 ve 2009 yıllarında bu pistte kazanan pilot olmuştu.

507 total views, 3 views today

Kendi profilinizden yorum yazabilirsiniz...

comments