Yamaha lar Assen için hazır.

0
501 okunma

Yarış boyunca ilk 4 içinde heyecan verici rekabetin içinde bulunan Jorge Lorenzo son turlar yaklaştıkça ikinci başladığı kendi evinde 4. olmuştu. Valentino Rossi nin tecrübesi ile sonuna kadar savaşması ona extradan bir kaç puan daha kazandırdı. iki Yamaha pilotuda motorların gerçek gücünü gösterememesinden şikayetçi.

Rossi sezon için gayet heyecanlı olduğunu söylerken ikinci olduğu şampiyona sonunda bir kez daha şampiyon olmak istediğini yineliyor. Toplamda 8 kez Assen de kazanmış olan Rossi burada 9. birinciliği de istiyor. “Marc genç ve iyi bir pilot. ilk sekiz yarışı kazanarak ne kadar iyi olduğunu gösterdi. Ben Assen de Marc tan daha tecrübeliyim.” dedi.

“Assen hem benim hem de Yamaha için güzel bir pist. Hava burada çok önemli olacaktır. Bence hava durumu yarışı etkileyecektir. Geçen yılki unutulmaz yarışı hatırlayınca ne kadar güçlü olduğumu hissediyorum. Rekabetin yine yüksek olacağı ve sürekli denemelerin insanları heyecanlandırdığı yarış olacak.”

Catalunya ve Aragon daki testler sonunda Jorge Lorenzo da Assen den umutla bahsediyor. Kariyerinde Assen de 7 tane podyumu bulunan Lorenzo yine önemli favori. Geçen yıl ilk gün geçirdiği kaza sonunda kırık köprücük kemiği ve gözyaşları içinde 5 olmuş bütün yarış severlerin takdirini kazanmıştı. İspanyol pilotun 4 kez Dünya Şampiyonu olduğunu unutmamak gerekir (125cc, 250cc ve MotoGP).

“Catalunya da ki hayal kırıklığı sonrasında yaptığımız test lerde bazı düzenlemeler yaptık. Hollanda için daha iyi zamanlar yapabileceğimizi gördük. Hava şartları ve motor la iyi uyum sağlarsam Podyum neden olmasın.” diyen ispanyol sürücü “mücadele etmeden kazanılacak bir iş yapmıyoruz, savaşıcaz ve kazanıcaz. Assen de kırık körücük kemiğinin acısı ile bir yarışı 5. tamamladım. Hissettiğim acıların benim için önemi çok büyük. Bu yıl kazanmak benim için onur verici olur. Bazı virajlarda motor üzerinde yaptığımız ayarlamalar olumlu sonuç verdi. Assen de viraj performansı neticeyi etkileyecektir.” diye Hollanda yı yorumladı.

993 total views, 2 views today

Kendi profilinizden yorum yazabilirsiniz...

comments