WSS Fransa : Kenan Kaza Yaptı!

Supersport 2017 sezonunun 8. yarışı olan Fransa'daki sıralama turlarında şampiyonumuz kaza yaparak 3. sırada yer aldı.

0
432 okunma

WSS te 15’er dakikalık iki etaplı Superpole düzenleniyor ve Superpole 2 sonucunda yarışın gridi belirleniyor. Superpole 1’de ilk iki sırayı alan Watanabe ve Bergman, Superpole 2’ye katılmaya hak kazandı.

Superpole 2 seansının başlamasıyla temsilcimiz Kenan Sofuoğlu da dahil olmak üzere tüm sürücüler piste çıktı. İlk zaman turlarında şampiyon temsilcimiz harika turlar atarak farklı şekilde lider durumundaydı.

Seansın bitmesine 5 dakika kala Niki Tuuli 1:44.606’yla liderliğe yükselmişti. Ancak 6 yarıştır podyumda yer alan ve bunun 5’ini kazanmayı başaran şampiyonumuz, 1:43.994’le liderliği devraldı.

Son denemelerde temsilcimizden 0.161 saniye daha iyi bir tur atan Tuuli yeniden liderliğe yükseldi. Temsilcimizin eski takım arkadaşı Sheridan Morais de bu esnada 2. sıraya yükseldi.

Son denemesinde harika bir turla gelen Kenan, Tuuli’nin 2. sektörde 0.447 saniye önünde bulunuyordu. Ancak 3. sektörde düşen şampiyon temsilcimiz seansı 3. sırada noktaladı. Kenan’ın düşüşünün ardından seans kırmızı bayrakla noktalandı. Kenan’ın durumu tıbbi tesiste kontrol edildi.

Durumu tıbbi merkezde kontrol edilen şampiyon Kenan Sofuoğlu’nun leğen kemiğinden sakatlandığı bildirildi. Neverts hastanesine nakledilen şampiyonumuzun durumunun takibine burada devam edilecek.

Bu esnada ilk sırada bulunan Tuuli yarınki yarışa lider başlayacak. 2. sırada Morais bulunurken Kenan 3. sırada yer aldı.

İlk 10’u tamamlayan isimler ise Federico Caricasulo, Gino Rea, Watanabe, Jules Cluzel, Bergman, PJ Jacobsen ve Alessandro Zaccone oldu.

Şampiyona lideri temsilcimiz Kenan’ın 4 puan arkasında bulunan Lucas Mahias ise 12. sırada kaldı.

motorsport.com

1,127 total views, 2 views today

Kendi profilinizden yorum yazabilirsiniz...

comments