İki tekerlekli canavar. THE REV’IT! #95

0
734 okunma

Motosiklet dünyasında kişiselleştirme (modifikasyon) uzmanlarının usta binicilerden olması gerektiğine inananlardanım. Öyleki yaptığı ayarlamaları en iyi o test etmeli, hatta her düzenlemeyi kendine yapıyormuş gibi yapmalı.

Bir motosiklet için yapabileceğiniz değişiklik oranı nedir? Bir dönüşüm kiti olabilirmi? belkide canavar bir motorun sırrı bu olmalı.

2-wheel-drive-motorcycle-1-625x625
KTM 950 Super Enduro makine nerdeyse her yolda sorun yaratmayan, dağ tepe çöl gidebilen bir alet. 2 çekişli motor için harika bir aday. Her ne kadar motosikletin varoluşuna aykırı olsa bile.

2-wheel-drive-motorcycle-2-625x417

FikrE özel bir makinaya binmek isteyen adam, iki ustayı da olaya dahil ettikten sonra eldeki makinaya yeni bir stil kazandıracak kıyafeti dikmeye karar verdi. diğer adamlarda eyvallah dedi bu karara. REVIT #95

Teknik olarak KTM, arkadan çeken ( normal motosikletler gibi) tahrik sistemine sahip. Ancak Philadelpiha merkezli Christini Technologies, ABD ordusu için ürettiği bu sistemi bazı kullanıcılar ile canlı test ediyor.

2-wheel-drive-motorcycle-3-625x417

İlginç bir sistem. Tahrik mili ön ve arkaya hükmeden dişlileri besliyor. Farklı oranlarda güç alan dişliler tutunamama durumunda açığı kapatarak kaymayı önlüyor.

2-wheel-drive-motorcycle-4-625x417

Bu makinada sadece sürüş modu değil, dış görünüşü belirleyen şasi ve canavarca görünen dev depo yeniden şekillendirildi. Yeni depo 45 Lt civarında.

Motoru 41 mm Keihin FCR karbon kiti besliyor. Çıkış tarafında el yapımı paslanmaz çelik egzoz, Cone marka. Göründüğünden daha fazla gürlüyor..

2-wheel-drive-motorcycle-5-625x417

Frenler de, diskleri, balataları ve Moto-Master ile güncellendi. Tahrik zincirleri DID x-ring ve Ironman arka dişli;   önde 19 inç arkada 17 inç canavar tekerler. Continental Twinduro TKC80  lastikler.

2-wheel-drive-motorcycle-6-625x417

Daha enteresan ne olabilir diye düşünmüşler ve led sıra stop lambası ile led sinyalleri kullanmışlar.

 

Artçı sevmeyen “dirty riders” sürücüler için ideal bir makina.REV’IT! #95 build site | Christini Technologies | Cosentino Engineering | Scott Kolb |Gregor Halenda Photography

 

2-wheel-drive-motorcycle-7-625x625

2,021 total views, 2 views today

Kendi profilinizden yorum yazabilirsiniz...

comments