Ducati ler başarılı sezon geçirdi

0
667 okunma

Yağmur lastikleri sebebiyle Lorenzo ile  Tehc 3 günlerini anımsatan çekişmeyi seyrettiğimiz Ducati pilotu Lorenzonun düşmesi ile bir basamak daha yukarı çıktı. bu bölümden sonra iki Ducati pilotu birbirlerini geçmek yada geçmemek arasında çekişmeye başladılar. Sezonun son yarışını peşpeşe bitirerek en iyi derecelerini yaptılar.

04dovizioso,35crutchlow__gp_2927_original

Aralarındaki 0.068s farkla iki pilot ta bu sezon ilk kez ilk beşte bitirdi.

Dovizioso genel klasmanda  beşinci olurken , sezonu 13. sırada bitiren Crutchlow seneye honda ya katılması bekleniyor.

Dovizioso ” Valencia da 3 sırada başlarsanız yarışı 4. bitirmeniz okadar kolay olmayacaktır. Bu hafta sonu oldukça hayal kırıcı bir sıralama turu olmasına  rağmen iyi çalıştık. bu derece için gayet mutluyum çalışmamızın sonucunu aldık. Yağmur da biraz daha riske edebilirdim ama risk yerimi kaybetmeme sebeb te olabilrdi. Cal ile güzel yarıştık. Gideceği için üzgünüm” dedi.

Crutchlow  “Bu yıla yakışır bir son la bitirmek güzeldi. Sıralamada ilk beşte iki pilot, gayet başarılı oldu. Zor koşullar ve baskıya rağmen iyi yerde bitirdik. Hava kuru olsa biraz daha iyi olabilirdik. Andre ile iyi yarıştık. Ducati ye ve takım arkadaşlarıma teşekkür ederim. Ayrılmak üzücü ama hayat devam ediyor.” dedi

1,263 total views, 2 views today

Kendi profilinizden yorum yazabilirsiniz...

comments

TEILEN
Önceki İçerikRossi İkinci Bitirdi
Sonraki İçerikHonda ve Marquez
Türkiye ve Dünya dan Motosikletle ilgili haber,bilgi,detay ne varsa toplamaya ve 5 yıldır burada paylaşmaya çalışıyoruz. 25 yıllık ciddi motosiklet kariyerimizi en iyi şekilde kullanmak, artık hayatta olmayan dostlarımızı anmak yanımızdakilerle güzel günler geçirmek istiyoruz.