Dovizioso: 2017’yi tekrarlamak şampiyonluk için “yeterli değil”

0
164 okunma

31 yaşındaki Ducati sürücüsü, şampiyonluk umutlarını son yarışa kadar ayakta tutmayı başarmıştı ancak sonunda Honda’dan Marc Marquez’e geçilmiş oldu.

2018 için Dovizioso’dan beklenen performansın artmasına rağmen Ducati sürücüsü herhangi bir ek baskı hissetmediğini söyledi.

Ancak, griddeki güçlü sürücü sayısının çok fazla olması sebebiyle seneye kendisini geliştirmek zorunda olduğunu itiraf etti.

Ducati’nin 2018 tanıtımında konuşan Dovizioso: “Geçmişin aksine anlaşılabildiğim, doğru yerde olduğumu düşünüyorum.”

“Ne yapmamız gerektiğini ve rakiplerimizin durumunu gayet iyi biliyorum. Şu anda eşi benzeri olmayan bir durumdayız; geçtiğimiz 3 sene boyunca yarış kazanabilecek sayısız sürücü vardı.”

“Geçmişte durum böyle değildi. Artık eğer şampiyon olmak istiyorsanız bu çok daha zor, her zaman podyumda veya ilk beşte olmak zorundasınız.”

“Tüm sezon boyunca o seviyede kalmalıyız ve bu çok zor. Geçen sene yaptığımız şey yeterli olmayacaktır, Marquez’in 2017’de şampiyonluğu kazanmak için yaptıkları da öyle.

Limit yok

Bir sürücü olarak limitlerine ulaşıp ulaşmadığı sorulunca İtalyan sürücü, 2017 sezonunda bir yarışçının limitlerine ulaşmasının imkansız olduğunu “keşfettiğini” söyledi.

Dovizioso: “Geçen seneden sonra bir limitin olmadığını keşfettim. Bir sürücünün limitlerinin olduğunu söylemek yanlış. Bu kimse için doğru değil.”

“İnsanların ve medyanın yaptığı bir yanlış da bu, eğer bir sürücü birkaç sezon boyunca benzer sonuçlar alıyorsa onun limitine ulaştığını söylüyorlar.”

“Bu yanlış. İşleri düzeltmek, değiştirmek mümkün; zor ama mümkün. Bunu gösterdim.”

“Bu seviyedeyken detaylardan ve ufak şeylerden bahsediyorsunuz. Her zaman daha iyi yapabileceğiniz bir şey vardır.”

motorsport.com

 

521 total views, 2 views today

Kendi profilinizden yorum yazabilirsiniz...

comments