Dall’Igna: Ducati şampiyonayı, Andrea motivasyonunu kaybetmedi

Ducati teknik patronu Gigi Dall'Igna, İtalyan üreticinin, MotoGP de şampiyonluk mücadelesini Aragon'da Honda ve Marc Marquez'e kaybetmediğini savunuyor.

0
401 okunma

Andrea Dovizioso’nun sezon sonuna 4 yarış kala 16 puan geride olmanın kötü bir durum olmadığına dair bir açıklama yapmasıyla birlikte, takımın teknik patronu Dall’Igna da, verdiği bir ropörtaj da İtalyan sürücüyü destekleyerek “Andrea nın motivasyonunu kaybetmediğini söyledi.”

Dall’Igna: “Pazar günü şampiyonayı değil bir yarış kaybettik. Sonuna kadar şampiyonluğun içinde olduğumuzdan eminim.”

“Aragon’un hem Andrea için hem de motosikletimiz için zorlayıcı olacağını biliyorduk. Ayrıca ilk gün zaman kaybetmiş olmamız, belki de diğer sürücülerin zaman kaybetmesine kıyasla bizim için daha önemliydi.”

“Yarıştan sonrası konuşmamızda Andrea yı her zamankinden daha motive gördüm. Böyle durumda rakip ile savaşırken çok fazla endişelenemezsin. Ancak Marquez’in ne kadar zorladığını görebiliyoruz ve hata yapma riski olduğu sürece dengeler gelecek yarışlarda kolayca değişebilir. Marc çok fazla risk alıyor ve sadece sonuca odaklanıyor. Böyle biriyle mücadele etmek tabiki zor ama bizde motivasyonumuzu yüksek tutarak ataklara karşılık verebilecek güçteyiz. Bizden çok daha avantajlı olduğunu düşünmüyorum, bu yüzden risk alıyor. Çok hata yapan bir kişi her zaman sınıra yakın olur.” dedi.

motorsport.com

1,026 total views, 2 views today

Kendi profilinizden yorum yazabilirsiniz...

comments