Bajaj Pulsar 200NS İncelemesi

0
10.322 okunma

Bajaj, aslında Türkiye’de çok iyi bilinmese de, dünya çapında üretim kapasitesine sahip bir marka. Hintli marka senede 4 milyon satış yaparak, bir çok rakibini geride bırakıyor. Bajaj, Kawasaki ve KTM gibi bilinen markalara parça üretip satıyor. Pulsar 200NS de, KTM’in Duke 200’ü ile akraba bir motosiklet.

pul-big-200ns3

İlk bakışta Hindistan firması oluşu ve tanınmaması gibi faktörler göz korkutsa da, malzeme kalitesi, dünya markalarının çok da altında değil. Fiyat ve kalite dengesine bakılırsa aslında Avrupa  ve Japon firmalarının ulaşmalarının neredeyse imkansız olduğu bir denge, Bajaj tarafından kullanıcılara sunuluyor.

Markanın kendi pazarı olan Hindistan’da güven veren bir geçmişe sahip olması da Pulsar’a bir başka artı kazandırıyor. Pulsar 200NS, aslında KTM’nin yüksek fiyatlı  Duke 200’üne Hintlilerden bir cevap niteliğinde. Pulsar 200NS, Duke 200’ün yarısı fiyatında iken, performans açısından hiç de geride kalır bir yanı yok.  Hatta, daha hızlı ivmelendiği de söylenebilir. Üç bujili yeni sistemi ile Pulsar hem performansı hem de yakıt tüketimi sorununu büyük çapta çözmüş durumda. Malum ülkemizde akaryakıt pahalı, ama Hintlilerde bu konuda bizimle aynı kaderi paylaşıyor. Pulsar işte bu yüzden bize 50km/1lt gibi ulaşılması zor bir yakıt tüketimi sunuyor.

01 PULSAR 200 NS

199.5 cc Enjeksiyonlu, Tek silindirli su soğutmalı motora 3 buji, 4Valf’e sahip Pulsar 200NS, Duke 200 ile hemen hemen aynı fren sistem ve markasını kullanıyor. Bybre marka fren sistemi bildiğimiz, güvendiğimiz brembo’nun yan sanayi firması. Pulsar’ın  son sürati ise 135km/s.

Moto Haber’in Pulsar 200NS incelemesinin sonucu;

“Bajaj Pulsar 200NS kendi hacminde ve sınıfında en iyi seçenek ve LED stop lambaları gibi inovatif aksesuarları da içinde barındırıyor. Yakıt tüketimi, performans ve tasarım ve tabii ki fiyat hep beraber değerlendirildiğinde, Bajaj Pulsar 200NS hem kurye gibi ticari kullanım hem de günlük kişisel kullanım (hayır commuter falan gibi yabancı terimleri buraya sokuşturmayacağım) için mükemmel bir ürün sunuyor ve Moto Haber bu yeni oyuncağı  kesinlikle tavsiye ediyor, hayırlı olsun diyor.”

08 PULSAR 200 NS

Meraklısına, Bajaj Pulsar 200NS’in kazandığı tasarım ödülleri;

BBC Topgear – Reader’s choice
Economic Times Zigwheels – Bike of the Year
Economic Times Zigwheels – Best Enthusiast  Motorcycle (180 -250)
Economic Times ZigWheelsViewers Choice Bike of the Year
NDTV Car and Bike – Bike of The Year
NDTV Car and Bike – Bike of the Year (upto 250 CC)
NDTV Car and Bike –Automotive Design of the Year
Bike India – Bike of the Year
Bike India – Bike of the Year (125 -200 CC)
CII Design Excellence Award’

abhishek_bacchan_tarun_raiand_shyam_sundar_naraya bajaj_zigwheels_award

 

Ali Demir

Moto Haber

 

14,346 total views, 2 views today

Kendi profilinizden yorum yazabilirsiniz...

comments

TEILEN
Önceki İçerikKTM Duke 200 İncelemesi
Sonraki İçerikMotosiklet Hırsızlığı Sorunsalı
Türkiye ve Dünya dan Motosikletle ilgili haber,bilgi,detay ne varsa toplamaya ve 5 yıldır burada paylaşmaya çalışıyoruz. 25 yıllık ciddi motosiklet kariyerimizi en iyi şekilde kullanmak, artık hayatta olmayan dostlarımızı anmak yanımızdakilerle güzel günler geçirmek istiyoruz.