Dakar Rallisi’nin 2015 Rotası Açıklandı

0
567 okunma

4 Ocak 2015’te Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te başlayacak yarış, 3 ülkede 9 bin kilometre uzunluğunda bir rotayı takip edecek. Yarışa motosiklet, otomobil, kamyon ve quad kategorilerinde 450 aracın katılması bekleniyor.

dakar_2

37. Dakar Rallisi 17 Ocak 2015’te yine Buenos Aires’te son bulacak. Önümüzdeki yılki yarışta Güney Amerika kıtası, Dakar Rallisi’ne, bu yarışın tarihinde yedinci kez ev sahipliği yapacak. Dakar Rallisi direktörü Etienne Lavigne, 2015 yılındaki yarışın rotasında Bolivya’nın olmasını özellikle istediklerini söyledi: “Bolivya’daki parkur tıpkı çöl gibi. Bizim çok istediğimiz türde. Bu yüzden motosiklet, otomobil ve quadların yer alacağı Bolivya’daki yarış 4 gün sürecek. Bolivya platosundaki ünlü göller de otomobil yarışlarının güzergahı üzerinde, bu bölgede yer alıyor.” 2015 Dakar Ralllisi’nin en önemli sürprizlerinden biri de Fransız ekibi Peugeot’nun 25 yıl sonra yarışa geri dönmesi olacak. Fransız takımının yarıştaki pilotlarından biri, eski dünya ralli şampiyonu Carlos Sainz, yarışın kendisi için yeni bir meydan okuma anlamına geldiğini söyledi: “Bence Peugeot’nun Dakar Rallisi’ne geri dönme kararı alması müthiş bir haber. Benim için, Peugeot gibi, 1980’li ve 1990’lı yıllarda önemli başarılar kazanmış bir markayı bir temsil etmek, yeni bir mücadele demek. Dakar Rallisi’nde Peugeot ile yer alarak yarışın içinde olmak olağanüstü bir olay.” 1980’li yıllarda Dakar Rallisi’ni dört kez kazanan Peugeot, 1990 yılında organizasyondan çekildiğini açıklamıştı.

1,019 total views, 3 views today

Kendi profilinizden yorum yazabilirsiniz...

comments

TEILEN
Önceki İçerikToprak Razgatlıoğlu Macaristan’da Birinci Oldu
Sonraki İçerikSüpermoto Şampiyonası Akyazı’da Yapıldı

Türkiye ve Dünya dan Motosikletle ilgili haber,bilgi,detay ne varsa toplamaya ve 5 yıldır burada paylaşmaya çalışıyoruz. 25 yıllık ciddi motosiklet kariyerimizi en iyi şekilde kullanmak, artık hayatta olmayan dostlarımızı anmak yanımızdakilerle güzel günler geçirmek istiyoruz.