Ankara Böyle Heyecan Yaşamadı

0
550 okunma

Hitit Motosiklet Kulübü’nün ev sahipliğinde organize edilen şampiyonanın üçüncü ayağı Moganpark’ta gerçekleştirildi.

jet_ank

Yamaha Stock Slalom, Yamaha Drag, Open Class Drag ve Open Class kategorilerindeki yarışlar, ilgiyle izlendi. Yarışların ardından sujetleriyle yapılan gösteriler izleyenlerin beğenisini kazandı.

jet_ank332

Yamaha Drag kategorisinde birinci olan Nilgün Bayırlı ve ikinci sırayı elde eden Kübra Küçük, seyircilerden alkış aldı. Nilgün Bayırlı, Bodrum Motosiklet Kulübü adına yarıştığını belirterek, “Kadın sporcular olarak ilk iki sırayı almak çok güzel bir duygu” dedi.

Yarışmacılardan Ahu Atmaca ise TMF’ye teşekkür ederek, “Bu yarış, Türkiye’de daha çok yeni. Destek bekliyoruz. Bu sporun ülkemizde de tanınmasını istiyoruz. Üniversite ve liselerdeki gençlerin de katılımıyla yurt dışında temsil edilelim” diye konuştu.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Sujeti Branş Sorumlusu Ulaş İnevi, 6 ayaktan oluşan şampiyonanın üçüncü ayağına 22 yarışçının katıldığını belirterek, “İlk yarışımız Bodrum, ikinci yarışımız Antalya’da yapıldı. Üçüncü yarışımız ise Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Mogan Gölü’nde gerçekleştirildi. Bu ayakta 22 yarışçımız içinde üç bayan sporcumuz da yarıştı. İki gün süren organizasyonu başarıyla tamamladık” dedi.

Sezonun 3. Ayak yarışında dereceye giren isimler şöyle;
Yamaha Stock Slalom: İsmail Koca, Atakan Atmaca, Uğur Piro
Yamaha Stock Slalom (Bayanlar): Kübra Küçük, Nilgün Bayırlı, Ahu Atmaca
Yamaha Drag: Nilgün Bayırlı, Kübra Küçük, Galip Bebek
Open Class Drag: Veli Özkan Piro, Derin Sağun, Ali Komşusu
Open Class: Veli Özkan Piro, Galip Bebek, Ali Komşusu

 

jet_ank255 jet_ank353 jet_ank355

1,202 total views, 0 views today

Kendi profilinizden yorum yazabilirsiniz...

comments