1.Uluslararası Çanakkale Motosiklet Festivali

0
667 okunma

14 Mayıs 2015 tarihinde Katılımcılarımızın/Misafirlerimizin Festivalin gerçekleştirileceği Mutluluk Ormani Asmatepe Mesire Alanında kabul edilmeleri esnasında katılımcılarımızdan, misafirlerimizden 10 (On) lira kayıt ücreti alınacaktır. Katılımcılarımızdan alınan bu 10 (On) liranın 5 (beş) lirası oldukça geniş bir bölgeye hitap eden ve hızla gelişen, yenilenen Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bağışlanacaktır. Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimliği ile bu konuda protokol yapılmıştır. Çanakkale Uluslararası Motosiklet Festivali “1915’den 2015’e Yüzüncü Yılda Çanakkale’ye Sürüyoruz” “Mehmetçiğe Saygı Sürüşü” ismi Festival katılımcılarının katkıları ile yeni binasında giriş kısmında bulunacak Biyokimya Labaratuarına vereceği isimle yaşayacaktır.
Bu ücret dışında Çadır ve kamp alanı için herhangi bir ücret talep edilmeyeceği gibi, etkinlikler için de herhangi bir ücret alınmayacaktır.

11193222_10153272848234869_3409770724496461192_n
Çanakkale Mutluluk Ormanı Asmatepe Mesire Alanı toplamda Çanakkale Şehrine hakim bir noktada 100 – 110 dönümlük bir alandır. Festival, etkinlik, çadır ve kamp alanımız bu alandır. Alanımız her türlü alt yapı ve üst yapıya sahiptir. Alanımızda bulunan işletme 7/24 saat boyunca katılımcılarımıza hizmet verecektir.
Tüm misafirlerimiz, katılımcılarımız festivalin, etkinliğin yapılacağı yerdeki işletme tarafından hazırlanacak stantlardan; sabah kahvaltısından, öğlen ve akşam yemeklerinden, aperatif yiyecek, içecek gruplarından yararlanabileceklerdir.
Festival Alanımıza girişte Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi’nin “Çanakkale Şehitlerimiz için Hedef 1 Milyon Kitap” ismi ile yürüttüğü projeye destek olmak amacı ile bir “Kitap Kumbarası” bulundurulacaktır. Kitap Kumbarasında toplanan kitaplar etkinlik sonunda “Çanakkale Uluslar arası Motosiklet Festivali” “Yüzüncü Yılda Çanakkale’ye Sürüyoruz” “Mehmetçiğe Saygı Sürüşü” ne katılanlar adına Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesine bağışlanacaktır. Bu projeye destek vermek adına Lütfen gelirken beraberinizde en az bir kitap getirmeyi unutmayınız.

10458629_10153272848224869_2848534173482282595_n
Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı nedeniyle 1915’te şehit düşen öğrencilerin aziz hatıraları için düzenlediği ‘Şehitler İçin 1 Milyon Kitap’ kampanyasıyla büyük yankı uyandıran ve yerel ile ulusal basında sık sık yer alan ÇOMÜ Kütüphanesi tarafından 100 ve üzeri kitap bağışı yapanlara ÇOMÜ Kütüphanesi’nin duvarlarında sergilenen bir plaket yaptırılıyor. 1000 ve üzeri bağışlarda ise bağışçının ismi ve resmi plaketlerde yer alıyor. Amacımız “Çanakkale Uluslar arası Motosiklet Festivali” “Yüzüncü Yılda Çanakkale’ye Sürüyoruz” “Mehmetçiğe Saygı Sürüşü” ismini hızla büyüyen, gelişen bir kütüphanenin salonlarında yaşatmak. Son 3 yılda yapılan yatırımlarla ve bağışlarla adından sıkça söz ettiren 7 gün 24 saat açık ÇOMÜ Kütüphanesi yayın sayısını 80 binden 600 bine çıkarmayı başardı. ÇOMÜ Yönetiminin dışında ülkenin hatta dünyanın dört bir yanından kütüphaneye katkı sunanların isimleri hem duvarda hem de ÇOMÜ hafızasında yerlerini alıyor.
Orman yangınlarına sebebiyet veren sıcaklık, rüzgar, düşük nem gibi meteorolojik şartlarla birlikte Festival alanımızın aynı zamanda oldukça geniş bir kitleye hitap eden/edecek çadır, kamp ve konaklama alanı olduğu dikkate alınarak festival alanımızda ateş yakılması yasaktır.
Festival alanı içersinde toplam üç adet Motosiklet Parkı belirlenmiştir. Motosikletlerin çadır alanlarına park edilmesi bu ve/veya buna benzer bir çok organizasyonda ciddi sıkıntıları da beraberinde getirmektedir. Festivalimiz içerisinde Cuma günü şehir içi korteji cumartesi günü ise şehir içi kortejinin ardından Kabatepe Korteji gerçekleştireceğiz. Oldukça kalabalık geçecek bu kortejler öncesinde Motosikletlerimizi çadır alanlarından çıkartmakta büyük güçlük çekebiliriz. Katıldığımız ve daha önce örnekleri ile de karşılaştığımız bu veya buna benzer durumlarda gerek kortej katılımlarında gerekse bireysel ihtiyaçlar halinde motosikletlerimizi çadır alanlarından çıkartmakta oldukça zorluklar yaşıyoruz. Bu nedenle Motosikletlerimizi belirlenen Motosiklet Park Alanlarına koymamız büyük önem arz etmektedir.

Kamp alanı tarifi

Festival Etkinlik Bağlantısı

https://www.facebook.com/events/992194930800380/

Festival Etkinlik grubu

https://www.facebook.com/groups/1543136259236807/

1,444 total views, 21 views today

Kendi profilinizden yorum yazabilirsiniz...

comments

TEILEN
Önceki İçerikLorenzo Yeniden kazandı
Sonraki İçerikMüthiş Yarış – Topak Razgatlıoğlu 2015 Imola

Türkiye ve Dünya dan Motosikletle ilgili haber,bilgi,detay ne varsa toplamaya ve 5 yıldır burada paylaşmaya çalışıyoruz. 25 yıllık ciddi motosiklet kariyerimizi en iyi şekilde kullanmak, artık hayatta olmayan dostlarımızı anmak yanımızdakilerle güzel günler geçirmek istiyoruz.